En
تاریخ : سه شنبه 2 آذر 1400
کد 29289

سه خانه هلال در شهرستان ری راه‌اندازی شد

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ری گفت: سه خانه هلال با هدف آماده‌سازی و آموزش همگانی مردم در مقابل حوادث طبیعی و بلایا در محله‌های کم برخوردار این شهرستان راه‌اندازی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حسین فهیمی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان ری اظهار داشت: خانه های هلال با همکاری اداره اوقاف در امام زاده سیده ملک خاتون (س)، امام زاده هادی(ع) و امام زاده ابوالحسن(ع) شهرری دایر شده اند.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال با هدف آماده سازی فرد، خانواده و محله در برابر خسارات ناشی از عوامل طبیعی، حوادت و بلایا دایر شده، خاطرنشان کرد: هم اکنون شهرستان ری دارای ۴۴ خانه هلال در محلات شهرها و روستا است که این خانه ها علاوه بر آموزش مردم برخی نیاز دارویی برخی از افراد کم برخوردار را نیز در محلات برطرف می سازند.

فهیمی اضافه کرد: فعالیت‌های داوطلبانه تنها به شعب جمعیت هلال‌احمر خلاصه نمی‌شود و راه‌اندازی خانه‌های داوطلبی هلال سبب شده این فعالیت‌ها به داخل خانه شهرها و روستاهای ‌زیادی راه پیدا کند.

وی با اشاره به افزایش مشارکت‌ و آموزش مردمی ‌در برابر حوادث با تشکیل خانه های هلال افزود: برنامه‌ریزی با نظارت و گزارش‌دهی منظم، ارایه ‌خدمات به‌موقع، موثر و باکیفیت، افزایش بازدهی داوطلبان برای برخورداری از برنامه‌های کیفی و ‌تخصصی از جمله اهداف تشکیل خانه های هلال است.

فهیمی ادامه داد: ایجاد عوامل انگیزشی در بین مردم و ایجاد فضای ‌فعالیتی مناسب برای انجام امور تخصصی از دیگر اهداف فعال‌سازی خانه‌های داوطلبی هلال‌احمر ‌است.

وی با تاکید براینکه سه دسته فعالیت مربوط به حوزه‌های امداد و نجات، داوطلبی و ‌جوانان در خانه های هلال انجام شود، بیان داشت: این خانه‌ها با هدف نفوذ در لایه‌های اجتماعی، گسترش آموزش، ارتقای تاب‌آوری جامعه و ‌ترغیب مردم برای ساختن شهرها و روستاها پس از وقوع حوادث و بلایا ایجاد شده است.

فهیمی ادامه داد: ‌تلاش می‌شود ضمن توان‌افزایی و هم‌افزایی از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات ارایه خدمات ‌بشردوستانه و عام‌المنفعه از سوی داوطلبان هلال‌احمر در خانه‌های هلال شهری و روستایی برای ‌خدمت‌رسانی بیشتر و مطلوب‌تر به نیازمندان و آحاد مختلف جامعه بهره برده شود.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 2 آذر 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 1