En
تاریخ : دوشنبه 29 شهريور 1400
کد 28883

چهار هکتار زمین کشاورزی در بخش کهریزک شهرستان ری آزادسازی شد

بخشدار کهریزک از توابع شهرستان ری اعلام کرد: در مسیر برخورد با ساخت‌وسازهای غیرمجاز در حریم روستای گلحصار و با اجرای ۳۸ حکم قضایی با حضور نماینده دادستان، چهار هکتار از زمین‌های کشاورزی این منطقه آزادسازی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، امین بابایی روز چهارشنبه در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: با هدف اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری زمینهای کشاورزی ۶۰ فقره از ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم روستای گلحصار با دستور قضایی تخریب شد.

وی بابیان اینکه این تخریب ها با حضور عوامل بخشداری کهریزک، عوامل واحد کنترل و نظارت، گشت ساختمانی شهرداری باقرشهر، دادگاه کهریزک و فرماندهی انتظامی شهرستان ری انجام شد، افزود: همچنین در کنار تخریب این ساخت‌وسازها، تعداد ۶ حلقه چاه غیرمجاز توسط نیروهای امور منابع آب ری پر شد.

این مسئول با اشاره به معضل انفجار جمعیت در کهریزک و آسیب‌های فراوان این موضوع برای بخش اظهار داشت: بخش کهریزک به دلیلی وسعت و ظرفیت مناسب برای فعالیت کشاورزی و صنعتی همواره مدنظر برخی افراد سودجو بوده که با زیر پا گذاشتن قانون سعی در ساخت‌وساز و تغییر کاربری زمین های کشاورزی به صورت غیرمجاز را داشته‌اند.

بخشدار کهریزک ضمن قدردانی از دغدغه‌مندی و دستورات معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری و همراهی رییس محترم حوزه قضایی کهریزک، عوامل نیروی انتظامی و جهاد کشاورزی شهرستان ری و بخشداری کهریزک، خاطر نشان کرد: مجموعه بخشداری کهریزک و ارگان‌های دخیل در امر برخورد با تغییر کاربری زمینهای کشاورزی، هیچ‌گونه مماشاتی با ناقضان قانون نداشته و با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز به بهانه‌های گوناگون به شدت برخورد خواهد کرد.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 شهريور 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 29