En
تاریخ : يکشنبه 21 شهريور 1400
کد 28843

ترویج فرهنگ ایثار و گذشت مهمترین هدف جشنواره ایثار است

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران در گفتگو با اصحاب رسانه با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از رسالت اصلی بنیاد است، افزود: جشنواره فرهنگی و هنری ایثار با هدف انتقال پیام شهدا با زبان زیبای هنر به نسل امروز است که شاید اطلاعاتی از دوران دفاع مقدس نداشته باشند.
به گزارش روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان ری ، عبدالله مرتضوی  در گفتگو با اصحاب رسانه با بیان اینکه ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت از رسالت اصلی بنیاد است، افزود:  جشنواره فرهنگی و هنری ایثار با هدف انتقال پیام شهدا با زبان زیبای هنر به نسل امروز است که شاید اطلاعاتی از دوران دفاع مقدس نداشته باشند.
دبیر جشنواره فرهنگی و هنری ایثار زبان هنر و قلم را دو ابزار مهم در انتقال ابعاد فرهنگی و حماسی دوران دفاع مقدس برشمرد و افزود:انعکاس و تبیین نقش قیام ۱۵ خرداد در پیروزی انقلاب اسلامی، نقش شهدای دفاع مقدس و تداوم آن در نهضت های اسلامی، شهدای مدافع حرم، شهدای مدافع سلامت، شهدای خدمت و تجلیل از ایثارگران و خانواده های آنان، از مهمترین اهداف  نخستین جشنواره فرهنگی و هنری ایثار در بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران تصریح کرد: این جشنواره برای اولین بار به صورت مستقل برگزار می شود و محورهای این جشنواره شامل جلوه های ایثار و شهادت در دوران انقلاب و دفاع مقدس، در دوره معاصر( ایثار اجتماعی)، در مقاطع مختلف تاریخی، در آثار اقتباسی از رویدادهای واقعی و موضوعات پیشنهادی شامل قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ ورامین، شهدای دولت (وزرا و کارمندان شهید دولت و ۹۳فرمانده شهید شهرستان های استان تهران)، شهدای روستاها وعشایر شهرستان های استان تهران، شهدای مدافع حرم و شهدای مدافع سلامت استان است.
مرتضوی ضمن اشاره به مقبولیت گذشت و ایثار در همه فرهنگ‌ها خاطرنشان کرد: کسی که جان خود را ایثار می‌کند از همه سرمایه خود می‌گذرد و در این جشنواره به دنبال آن هستیم این پیام را با زبان زیبای هنر به جوانان و نوجوانانی که شاید اطلاعاتی از جنگ نداشته باشند انتقال دهیم.
دبیر جشنواره فرهنگی و هنری ایثارگفت: جشنواره آزاد بوده و در انتها از آثار برگزیده نمایشگاهی برگزار می‌شود که زمان آن را متعاقبا اعلام می‌کنیم و بازدید آن برای عموم نیز آزاد خواهد بود.
گفتنی است مهلت ارسال آثار تا پایان شهریورماه تمدید شد و مراسم اختتامیه جشنواره ۲۷ مهر تا ۴ آبان ماه سال جاری برگزار می شود و حقوق معنوی آثار برگزیده برای چاپ و استفاده متعلق به دبیرخانه جشنواره است.
علاقه مندان با مراجعه به صفحات مجازی (واتس آپ و ایتا) جهت ارسال آثار: 09301802578، صفحه اینستاگرام:esarfestival1400@، پست الکترونیک: esarfestival1400@@gmail.com نسبت به ارسال آثار خود اقدام کنند.
انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 21 شهريور 1400
  • توسط بنیاد شهید ری
  • تعداد بازدید 1