En
تاریخ : سه شنبه 16 شهريور 1400
کد 28822

رئیس ارشاد ری: خدمات حسینیه پیروان شهدای کربلا کم نظیر است

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری با حضور در حسینیه و مرکز نیکوکاری پیروان شهدای کربلا، با مدیر این مجموعه دینی، فرهنگی و خیریه گفت و گو کرد و در جریان فعالیت های گسترده آن قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری، «سید حسن صفوی» رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری در سخنانی با اشاره به نقش مبارزاتی مرحوم حاج محمدعلی حاج ابوالقاسمی در پیش از انقلاب و رشادت های سردار شهید حاج محمد حاج ابوالقاسمی در دوران دفاع مقدس و خدمات خالصانه این ذاکر با اخلاص در امور هیأت‌های مذهبی و تاسیس حسینیه و مجموعه نیکوکاری را مثال زدنی بر شمرد.
وی افزود: خدمات ارزنده و ماندگاری که خانواده محترم حاج ابوالقاسمی به عموم مردم داشتند، منشاء اثرات خیری بوده که علاوه بر مردم ولایتمدار شهرری، مردم سایر استان های کشور نیز از برکات مجموعه حسینیه و مرکز نیکوکاری پیروان شهدای کربلا بهره مند می شوند.
«محمدرضا حاج ابوالقاسمی» مدیر مجموعه حسینیه و مرکز نیکوکاری پیروان شهدای کربلا در سخنانی با اشاره به اینکه بزرگترین قرارگاه جهادی  جنوب تهران در این مجموعه تشکیل شده است، اظهار داشت: علاوه بر انجام برنامه های فرهنگی، اجتماعی و دینی، صدها خانواده تحت پوشش حمایتی این مرکز قرار دارند که ماهیانه، خدمات و حمایت های لازم به آنان صورت می گیرد.
وی افزود: 12 گروه جهادی در این مرکز تشکیل شده که در دوران کرونا، خدمات کسترده ای به تمامی نقاط شهرستان ری و جنوب تهران و همچنین سایر شهرستان های استان تهران در حال انجام است و در مواقع ضروری مثل بروز سیل و زلزله و ساخت مسکن محرومین در استان های دیگر نیز فعالیت های گسترده ای انجام می شود.
«محمدرضا حاج ابوالقاسمی» ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و اقدامات انجام شده مجموعه یادشده در امتداد اجرای  گام دوم انقلاب، توسط زیر مجموعه های این مرکز پرتوان و انقلابی مانند قرارگاه جهادی سردارشهید حاج محمد حاچ ابوالقاسمی، خیریه و مرکز نیکوکاری، موسسه فرهنگی قرآنی و صندوق قرض الحسنه پیروان شهدای کربلا یادآور شد: یکی از مهمترین اقدامات این مرکز، ایجاد صندوق قرض الحسنه در سال 1361 بود که در این صندوق 18 هزار نفر از تسهیلات وام قرض الحسنه بهره مند شدند و با لطف خدا و کمک خیّرین، مشکلات بسیاری از مردم برطرف شده است.
مدیر مچموعه حسینیه و مرکز نیکوکاری پیروان شهدای کربلا گفت: در قالب حرکت های جهادی که با هدف حمایت از خانواده‌های محروم به صورت مستمر انجام می شود، بسته های معیشتی و هزاران وعده غذای گرم با رعایت حفظ کرامت خانواده ها، در اختیار آنان قرار می گیرد و پزشکان افتخاری نیز به ویزیت و درمان بیماران مناطق محروم می پردازند.
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 16 شهريور 1400
  • توسط فرهنگ و ارشاد
  • تعداد بازدید 1