En
تاریخ : سه شنبه 15 تير 1400
کد 28466

سه طرح نیمه‌تمام ورزشی شهرستان ری ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری اعلام کرد: سه طرح نیمه‌ تمام ورزشی این شهرستان با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی روبرو است که برای آنها اعتباری در نظر گرفته نشده و می توان با واگذاری به بخش خصوصی از طریق ماده ۴۸ این طرح‌ها را تکمیل کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حسین یوسف‌زاده رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری گفت: این سه طرح نیمه‌تمام ورزشی در قلعه‌نو، حسن‌آباد فشافویه و قیامدشت هست که با توجه به پایان دولت و تامین اعتبار طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بیش از ۷۰ درصد، برای تکمیل این طرح ها نیازمند کمک فرمانداری هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مجموعه ورزشی قیامدشت براساس جلسه با شورا و شهرداری به شهرداری این شهر واگذارشده و نیازمند اعتبار ۱۲ میلیارد تومانی برای تکمیل فاز نخست این مجموعه است که شهرداری می‌تواند از طریق فروش اموال این مجموعه را تکمیل کند.

این مسئول با اشاره به سرانه ورزشی شهرستان ری اظهار داشت: سرانه ورزشی این شهرستان در حال حاضر به ازای هر فرد ۵۳ صدم مترمربع است که در بخش‌های مختلف شهرستان متفاوت است و میزان استاندارد آن به ازای هر فرد باید به یک مترمربع افزایش پیدا کند.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری با اشاره به کمبودهای تیم راگا در بخش فوتسال گفت: امتیاز این تیم برای شهرستان خریداری شده که افتخاری بزرگ برای ری است لذا باید حمایت لازم از سوی مسئولان و فرمانداری انجام شود؛ زیرا که تیم فوتسال راگا در اولین سال حضور در لیگ برتر فوتسال در لیگ ماندگار شد اما در حال حاضر با مشکل تأمین سالن تمرین مواجه است.

وی تأکید کرد: سال گذشته سالن ورزشی آستان حضرت عبدالعظیم (ع) جهت میزبانی و تمرین به تیم راگا اختصاص داده می‌شد اما در سال جاری با وجود نیاز تیم تاکنون از تحویل زمین خودداری کردند لذا طبق هماهنگی‌های انجام‌شده با فرماندار شهرستان ری و مکاتبه با تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) در پی حل این مشکل هستیم.

یوسف زاده ادامه داد: در فصل گذشته یک ماه سالن طالقانی را برای تمرین تیم راگا اختصاص دادیم و اداره ورزش به دلیل نداشتن سالن استاندارد برای برگزاری مسابقات سالن آستان حضرت عبدالعظیم (ع) را مدنظر دارد.

این مسئول خاطرنشا کرد: در صورت مناسب بودن شرایط تیم راگا ورزش فوتبال و فوتسال در بخش پایه تقویت می‌شود و همچنین وجود این تیم به بهبود زیرساخت‌های ورزشی شهرستان کمک خواهد کرد.

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان ری با بیان اینکه حضور افرادی مانند محمد کشاورز کاپیتان تیم ملی فوتسال کنار تیم باعث استفاده از ظرفیت و تجارب این افراد می‌شود، گفت: وجود این افراد در تیم راگا باعث پیشرفت تیم می‌شود و هدف‌گذاری این تیم در سال اول ماندن در لیگ برتر فوتسال است و در سال آینده با برنامه‌ریزی، تعیین چشم‌انداز و حمایت مسئولان سعی در کسب رتبه‌های برتر داریم و می‌توان در این راه از تجارب فرزندان ری مانند محمد کشاورز استفاده کرد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 تير 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 13