En
تاریخ : شنبه 11 ارديبهشت 1400
کد 27848

خاکبرداری در آرامستان ابن‌بابویه شهرری با هدف بهسازی اجرا شده‌است

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری با اشاره به وضع نابسامان ضلع شمالی بقعه شیخ صدوق (آرامستان ابن بابویه)، گفت: خاکبرداری در بخشی از این آرامستان برای بهسازی و ایجاد قبرهای جدید صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حجت الاسلام سید محمد سیدی رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ری اظهار داشت: تعدادی از صاحبان قبرهای ضلع شمالی بقعه شیخ صدوق از وضعیت آن نارضایتی داشتند که این بهسازی نیز با نظر مثبت آنان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح همسطح سازی و مناسب سازی قبرهای بقعه شیخ صدوق از سال گذشته آغاز شده است، خاطرنشان کرد: اقدامات عمرانی این آرامستان اواخر سال گذشته به دلیل پنجشنبه آخر سال و حضور مردم در این مکان تعطیل شده بود ولی در سال جدید اقدامات آن آغاز شده است.

سیدی یادآور شد: در اجرای طرح نوسازی و بهسازی قبرهای بقاع متبرکه کارشناسان اداره میراث فرهنگی و اداره اوقاف حضور دارند و هیچگونه تخریبی به قبرها و بافت سنتی این بقاع صورت نمی گیرد.

این مسئول در خصوص آستان امامزاده عبدالله شهرری نیز اعلام کرد: آجرهای کف این بقعه متبرکه نیز تحت نظر کارشناسان اداره میراث فرهنگی در حال بهسازی است.

  • نوشته شده
  • در شنبه 11 ارديبهشت 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 3