En
تاریخ : سه شنبه 10 فروردين 1400
کد 27489

ظرفیت تولید گوشت و شیر کشور بیش از نیاز داخلی است/ تولید ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور

معاون اول رئیس جمهور گفت: میزان گوشتی که در دامداری‌های صنعتی و یا با روش‌های سنتی تولید می‌شود به حدی است که می‌تواند نیازهای داخلی کشور را تأمین کند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در حاشیه بازدید از مجتمع دامپروری احسان الله صابری در بخش کهریزک شهرستان ری که با همراهی خاوازی وزیر جهاد کشاورزی، توکلی کِجانی معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری، بابایی بخشدار کهریزک و سایر مسئولان صورت گرفت، از تولید به عنوان شاکله و زیربنای اقتصاد هر کشور نام برد و اظهار داشت: اقتصاد کشور زمانی می‌تواند شکوفا شود که تولید رونق داشته و شکوفا شود.

وی با اشاره به اینکه در کشورهای پیشرفته سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی بالاتر از سهم تولید است، گفت: حتی در کشور ما نیز سهم خدمات در تولید ناخالص داخلی و در اشتغالزایی بیش از ۵۰ درصد است و خدماتی که حول تولید شکل می‌گیرد خدماتی مهم و موثر هستند.

معاون اول رئیس جمهور تولید خدمت را از اقدامات ارزشمند برشمرد و افزود: وقتی موضوع حمایت از تولید مطرح می‌شود هم تولید کالا و هم تولید خدمت مدنظر است و خدماتی نظیر بهداشت و درمان و خدمات نظام بانکی خدمات مهمی هستند که به رونق تولید کمک می‌کنند.

جهانگیری ادامه داد: کشاورزی و دامپروری از ضروری‌ترین و اصلی‌ترین رشته‌های تولیدی است چرا که تأمین کننده نیازهای اصلی کشور و به خصوص امنیت غذایی هستند و تأمین غذای ۸۵ میلیون نفر جمعیت ایران از مهم‌ترین و اصلی‌ترین کارها در بخش تولید است.

وی با یادآوری اینکه خوشبختانه در بخش کشاورزی و به خصوص دامداری صنعتی توفیقات بسیار خوبی در کشور داشته‌ایم، افزود: امروز تولیدکنندگانی در دامپروری‌های کشور فعالیت دارند که از توان فنی و تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار هستند و لازم است به اطلاع مردم رسانده شود که در دامپروری‌هایی نظیر این دامپروری که امروز مورد بازدید قرار گرفت روش‌هایی که برای شیردوشی مورد استفاده قرار می‌گیرد جزو شیوه‌های مدرنی است که در کشورهای پیشرفته دنیا استفاده می‌شود.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: دامداری‌های صنعتی و مدرن در کشور بیش از یازده میلیون تن شیر تولید می‌کنند که بیش از ۸ میلیون تن آن در اختیار کارخانجات تولید لبنیات قرار می‌گیرد و بیش از یک میلیون تن از لبنیات تولیدی کشور نیز به خارج صادر می‌شود.

جهانگیری بازدید امروز خود از واحدهای تولیدی بخش کشاورزی را در راستای جهت گیری دولت در سال ۱۴۰۰ توصیف کرد و گفت: حمایت از تولید همواره جزو اصلی‌ترین سیاست‌های دولت بوده است چرا که توسعه اقتصادی، اشتغال و رفاه مردم جز از طریق تولید امکان پذیر نیست.
وی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «تولید؛ پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» تصریح کرد: قوای سه گانه و نهادهای حاکمیتی باید تلاش کنند مقرراتی وضع نمایند که در راستای حمایت از تولید و رفع موانع باشد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ظرفیت تولید گوشت و شیر کشور بیش از نیاز داخلی است و بخشی از آن صادر می شود، خاطرنشان کرد: میزان گوشتی که در دامداری های صنعتی و یا با روش‌های سنتی تولید می‌شود به حدی است که می‌تواند نیازهای داخلی کشور را تأمین کند.

جهانگیری افزود: در حال حاضر بیش از ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در داخل کشور تولید و مصرف می شود و اینکه گاهی برخی افراد تعابیر نامناسبی به کار می‌برند که گوشت از سفره مردم حذف شده تعبیر غلطی است چرا که میزان تولید گوشت در کشور نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 10 فروردين 1400
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 1