En
تاریخ : دوشنبه 4 اسفند 1399
کد 27173

تأکید بخشدار کهریزک بر تعیین تکلیف نحوه عملکرد آرادکوه/ شهرداری تهران معیارهای سودآوری را فدای سلامت مردم کهریزک نکند

بخشدار کهریزک گفت: علیرغم عوارض و آسیب‌‌های اجتماعی و زیست‌محیطی آرادکوه بر ساکنان منطقه، متأسفانه شهرداری تهران تحت‌تأثیر معیارهای سودآوری، مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، امین بابایی در حاشیه بازدید از مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه با اشاره به تولید روزانه ۴۰۰ مترمکعب شیرابه مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه اظهار داشت: این موضوع برای سالیان متوالی است که معضلات فراوانی را برای شهر کهریزک و مردم این منطقه ایجاد کرده است.

وی بیان کرد: انتشار بوی نامطبوع و گاز مِتان، حضور سگ‌های ولگرد، نفوذ شیرآبه‌های ناشی از زباله‌ها به خاک، حضور اتباع بیگانه و افزایش کلونی‌ها تنها گوشه‌ای از معضلات آرادکوه برای ساکنان بخش کهریزک است که به لحاظ بار روانی اثرات نامطلوبی را برای شهروندان این بخش به همراه داشته است.

بخشدار کهریزک افزود: علیرغم عوارض و آسیب‌‌های اجتماعی و زیست‌محیطی آرادکوه بر ساکنان منطقه، متأسفانه شهرداری تهران تحت‌تأثیر معیارهای سودآوری، این موارد را نادیده گرفته و مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.

بابایی تصریح کرد: مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه هیچ عایدی برای مردم بخش کهریزک ندارد و این مردم نباید تاوان زباله‌های کلانشهر تهران را بدهند.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: نحوه عملکرد آرادکوه به ویژه در حوزه ساخت‌‎وسازهای صورت گرفته نیز باید تعیین تکلیف شود و نسبت به اخذ مجوز پایان کار با توجه به اینکه در حوزه حریم شهر کهریزک است، اقدامات لازم صورت پذیرد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 اسفند 1399
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 2