En
تاریخ : دوشنبه 4 اسفند 1399
کد 27172

معاون عمرانی استاندار تهران: رفع دغدغه مردم را در موضوع آرادکوه از محیط زیست مطالبه‌گری می‌کنیم

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران گفت: رفع نگرانی و دغدغه مردم برای ما حائز اهمیت بسیار است و ما نیز این موضوع را از محیط زیست مطالبه‌گری خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، عبدالرضا چراغعلی در حاشیه بازدید از مجتمع پردازش و بازیافت زباله آرادکوه با اشاره به تخلیه روزانه ۷ هزار تن زباله در سایت آرادکوه اظهار داشت: روزانه انواع پسماندهای مختلف از مناطق ۲۲ گانه، شهرک و شهرهای اطراف، مراکز بهداشتی و درمانی، لجن و سرشاخه و غیره جهت امحا و دفع به این مرکز ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: این موضوع به واسطه تمام آثار مخربی که برای محیط‌زیست از تولید شیرابه تا آلودگی خاک و هوا ایجاد می‌کند از حساسیت ویژه‌‌ای در نگاه مدیریت شهری و مجموعه استانداری تهران برخوردار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: علاوه بر این بوی بد گازهای ناشی از پسماند زباله در مجتمع آرادکوه تنفس مردم شهرهای باقرشهر، کهریزک، جنوب شهرری و مسیر و اطراف فرودگاه امام خمینی(ره) را مختل کرده است.

چراغعلی ادامه داد: در حوزه اقدامات اساسی برای مدیریت پسماند یکی از کارهای بسیار حائز اهمیت کاهش تولید پسماند است که به عنوان یکی از موارد اساسی در دوره مدیریت شهری جدید مدنظر قرار گرفته است.

وی افزود: کاهش میزان حجم زباله ای که روزانه به آراد کوه منتقل می گردد از سیاست ها و برنامه های حوزه عمرانی استانداری می باشد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: رفع نگرانی و دغدغه مردم برای ما حائز اهمیت بسیار است و ما نیز این موضوع را از محیط زیست مطالبه‌گری خواهیم کرد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 اسفند 1399
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 9