En
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 27127

بررسی طرح های “کوچ” و “نماد” در جلسه شورای آموزش/ بابایی: ۲۱ درصد دانش‌آموزان بخش کهریزک دارای اضافه وزن هستند

بخشدار کهریزک گفت: بر اثر آموزش از راه دور در دوران شیوع کرونا آمار دانش‌آموزان دارای اضافه وزن به 21 درصد افزایش یافته است.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، امین بابایی در جلسه شورای آموزش و پرورش بخش کهریزک که با حضور حجت الاسلام و المسلمین عبدالعلی استیری، محمدرضا افضلی نیا رئیس آموزش و پرورش بخش کهریزک و دیگر مسئولان برگزار شد، ضمن تبریک حلول ماه مبارک رجب با بیان اینکه سلامت جسم و روان دانش‌آموزان به عنوان سرمایه های آینده ساز جامعه دارای اهمیت مضاعف است اظهار داشت: آموزش از راه دور در ایام کرونا تعداد دانش‌آموزان دارای اضافه وزن را ۱۱ درصد افزایش داده است.

وی با تاکید بر اینکه نحوه زیست امروزی که در زندگی آپارتمانی نمود یافته منجر به عدم تحرک کافی مردم شده است بیان کرد: متاسفانه شیوع بیماری کرونا مزید بر علت شده و سبک زندگی دانش‌آ‌موزان را به شدت تحت تاثیر قرار داده که به افزایش ریزه خواری بر اثر خانه‌نشینی این عزیزان انجامیده است.

بخشدار کهریزک افزود: از مهر و آبان امسال و با تلاقی هفته تربیت بدنی و هفته سلامت اولین قدم در راستای اجرای طرح “کوچ” (کنترل وزن و چاقی دانش‌آموزان با رویکرد ترویج سبک زندگی فعال و سالم) با آمارگیری و ایجاد کانال ارتباطی با دانش‌آموزان و والدینشان در بخش کهریزک برداشته شد که با پیگیری های آموزش و پرورش بخش در دهه مبارک فجر با کلنگ زنی اولین زورخانه مدرسه ای و یک سالن ورزشی دخترانه در روستای قمصر دغدغه‌مندی بخشداری را در این حوزه عملا ثابت کردیم.

بابایی تصریح کرد: با اجرای طرح ملی “نماد” (نظام مراقبتهای اجتماعی دانش‌آموزان) در آینده نزدیک و تلاقی این دو طرح امیدواریم شاهد اثرات مثبت و چشمگیری در ارتقای سطح سلامت جسم و روان دانش‌آموزان و خانواده های آنان باشیم.

وی همچنین در پایان خاطرنشان کرد: بخشداری با تمام توان در خدمت حفظ و ارتقای سلامت و توانمندیهای دانش‌آموزان به عنوان سرمایه‌های ارزشمند جامعه است.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 1