En
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 27126

بابایی: آشفتگی‌های سیما و منظر ورودی‌ شهر کهریزک ساماندهی می‌شود

بخشدار کهریزک گفت: منظر و سیمای شهری در محدوده سه راه باقرشهر تا مترو کهریزک نیاز به مدیریت دارد و این ورودی در شأن شهر کهریزک نیست.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، امین بابایی در جلسه بهسازی فضای سبز در محدوده جاده قدیم تهران – قم که با حضور سعید استاد فرج شهردار باقرشهر، علی یحیی‌پور شهردار کهریزک و عوامل مجموعه بهشت زهرا(س) برگزار شد، با تأکید بر ساماندهی آشفتگی‌های سیما و منظر ورودی‌ شهر کهریزک از سمت جاده قدیم قم اظهار داشت: منظر و سیمای شهری در محدوده سه‌راه باقرشهر تا مترو کهریزک نیاز به مدیریت دارد و این ورودی در شأن شهر کهریزک نیست.

وی بیان کرد: دغدغه مدیریتی در بخش کهریزک از یکسو و ضرورت پاسخگویی به مطالبات عمومی از سوی دیگر همگرایی و وحدت رویه شهرداران باقرشهر و کهریزک و مجموعه بهشت زهرا(س) را ناگزیر می‌سازد.

بخشدار کهریزک ادامه داد: شهرداری تهران حق مداخله در محدوده شهرستانی را ندارد و صرفاً دو مجموعه شهرداری باقرشهر و کهریزک با نگاه فنی و تخصصی باید گام‌های مؤثری را در این راستا بردارند.

بابایی گفت: وضع موجود محدوده مقابل بهشت زهرا(س) در مدخل ورودی شهر کهریزک به لحاظ اصلاح منظر و سیمای شهری بسیار نامطلوب است و همّت مجموعه فضای سبز در بازپیرایی وضع موجود برای آغاز سال جدید را می‌طلبد.

بخشدار کهریزک افزود: زیباسازی محیطی در محدوده مقابل بهشت زهرا(س) شامل یک دفیوژ میانی و دو لاین کندرو است که عدم بازپیرایی کندروها، رفیوژ میانی را نیز تحت‌تأثیر خود قرار می‌دهد، بنابراین لازم است ظرف مدت یک هفته با برآورد مالی و تقسیم‌بندی امور بین دو شهرداری‌ باقرشهر و کهریزک و مجموعه فضای سبز بهشت زهرا(س) از اول اسفندماه وارد فاز اجرایی شویم.

بابایی همچنین با تأکید بر مدیریت آب در ایجاد فضای سبز تصریح کرد: استفاده از گونه‌های مناسب درختان سبب می‌شود تا ضمن مدیریت مطلوب‌تر آب، شاهد خشکسالی درختان نیز نباشیم.

وی ادامه داد: متولیان امر باید تلاش کنند تا با فرهنگ‌سازی و هزینه بهینه و تعریف پروژه و اقدامات قانونی به سمتی حرکت کنند که منظر شهری متحول شود.

بخشدار کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: باید سهم بیشتری به این مناطق اختصاص پیدا کند و مردم در این مناطق به توسعه و رشد خوبی به لحاظ زیستی دست یابند و خدمات شهرداری را به‌ خوبی دریافت کنند.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 2