En
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 27123

حجت‌الاسلام والمسلمین استیری: روحانیون با آگاهی‌بخشی زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را مهیا کنند

امام جمعه باقرشهر و کهریزک گفت: از روحانیون انتظار داریم برای خنثی کردن این نقشه دشمن با آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و روشنگری زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را مهیا کنند.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالعلی استیری در نشست هم‌اندیشی ائمه جماعت روستاهای بخش کهریزک که با حضور امین بابایی بخشدار کهریزک، علی کلهر رئیس شورای بخش کهریزک، ائمه جماعات روستاها و دهیاران بخش کهریزک برگزار شد، ضمن تبریک مناسبت حلول ماه رجب اظهار داشت: خداوند دو زمان را منتسب به خود کرده است؛ یکی شب که در حدیثی قدسی فرمود: “اللّیلُ لِی؛ شب برای من است و دیگری ماه رجب: که از زبان پیامبر(ص) فرمود: “الشَّهرُ شَهری؛ این ماه، ماه من است”، بعد فرمود: “فَمَنِ اعتَصَمَ بِهِ وَصَلَ إلَیَّ؛ یعنی ماه رجب به‌ مثابۀ ریسمانی است که هرکس آن را بگیرد، به من می‌رسد”.

وی سپس با اشاره به نقش روحانیون در جذب جوانان به مساجد بیان کرد: یکی از اقدام‌های مهّم روحانیون مستقر در روستاها، تبلیغ چهره به چهره با جوانان برای جذب به مسجد است که فعالیت آنان موجب شده تا به طور متوسط شاهد حور گسترده جوانان به مساجد روستاهای بخش باشیم.

امام‌ جمعه باقرشهر و کهریزک افزود: ارتباط قوی روحانی مسجد با جوانان و واگذاری مسئولیت‌ها به آن‌ها یکی از عوامل مهّم ترغیب و جذب جوانان به این فضای مقدس است؛ برنامه‌ریزی برای جوان یک برنامه طولانی‌مدت می‌طلبد که آغاز این برنامه ریشه در دوران طفولیت و تربیت پدر و مادر دارد.

حجت الاسلام والمسلمین استیری ادامه داد: لازم است شورای فرهنگی روستاها با محوریت روحانیون شکل بگیرد و دهیاران همکاری لازم را در این خصوص انجام دهند و هر اعتباری که در این مسیر هزینه شود در ارتقای فرهنگی روستا صرف خواهد شد.

وی سپس با اشاره به نقش روحانیون در فرایند انتخابات تصریح کرد: در شرایطی که دشمنان درصدد بدبینی و بی‌اعتماد کردن مردم به نظام هستند از روحانیون انتظار داریم برای خنثی کردن این نقشه دشمن با آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی و روشنگری زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را مهیا کنند.

امام‌ جمعه باقرشهر و کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: هر چقدر مشارکت مردم بالا برود دشمنان مأیوس‌تر و ناامیدتر شده و اقتدار نظام بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 1