En
تاریخ : يکشنبه 14 دي 1393
کد 271

مردم شهرری در 18 دی ،قیامی ماندگار در تاریخ ایران ثبت کردند

به مناسبت فرا رسیدن سالروز قیام 18 دی شهرری و بزرگداشت شهدای گرانقدر این حرکت حماسی، سومین جلسه ستاد هماهنگی آیین پاسداشت این مراسم با حضور معاون سیاسی و انتظامی ومسئولان شهرستانی در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه ری، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ضمن اشاره به حماسه تاریخی مردم شهرستان ری در قیام 18دی عنوان کرد:مردم شهرری در 18 دی سال 57 با یک حرکت انقلابی علیه رژیم استبدادی آن زمان، قیامی ماندگار در تاریخ ایران ثبت کردند که همزمان با سالروز این حرکت حماسی مراسمی با حضور مسئولان ارشد شهرری به منظور زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای این حرکت تاریخ ساز برپا می شود .

سعید بیات در حاشیه جلسه هماهنگی مراسم قیام 18 دی با تبیین محتوای نشست ،هدف از تشکیل جلسه هماهنگی را اینچنین ارزیابی کرد و افزود:هدف از برگزاری جلسات هماهنگی، بحث و تبادل نظر در راستای نهادینه شدن برنامه های حماسی شهرستان ویژه ری و اجرای یادمانهای مطلوب و مربوط به شور آفرینی مردم ولایتمدار این سرزمین حماسه خیزاست

                     
معاون سیاسی و انتظامی فرماندای ری با اشاره به لزوم انعکاس اهداف عالیه انقلاب که شهدا با اعتقاد به آن جان خود را نثار کردند تا ارزشهای والای اسلام ناب محمدی (ص)پرتو افکن شود تاکید کرد: وظیفه مسوولین و دست اندرکاران است تا با اشاعه فرهنگ ارزشمند ایثار و شهادت به نسلهای جدید در فضای فرهنگی جامعه که عرصه رویارویی با فهنگ دشمن می باشد، بنیه اعتقادی و مذهبی نسل جوان کشور را استحکام بخشند.

وی در بخش دیگری از اظهارات خود افزود: همه ما مراث دار جانفشانی شهدای عزیزمان هستیم و استقلال سیاسی فعلی کشور که در دنیا منحصر به فرد می باشد مرهون ایثار و از خودگذشتگی شهداو ایثارگران عزیز می باشد و چنانچه نسبت به امور کشور و نظام کوتاهی و تساهلی از ما سر بزند و خدای ناکرده آسیبی به نظام و ایلام وارد شود نزد خداوند متعال مسئول و پاسخگو هستیم.

وی افزود:حماسه آفرینی و مقابله با رژیم سفاک پهلوی موجب حرکت رو به جلو انقلاب و مصمم بودن نظام اسلامی بر اهداف اولیه خود و پایبندی به شعار اصیل (استقلال ،آزادی –جمهوری اسلامی) می گردد.

در بخش پایانی نشست مقرر شد این مراسم با هدف ایجاد نگاه ملی به شهدا و قیام 18 دی، به همت ستاد هماهنگی بزرگداشت شهدای 18 دی شهرری و تدبیر امام جمعه محترم شهرستان حضرت حجه الاسلام و المسلمین شاهچراغی همزمان با نماز جمعه شهرری در تاریخ 19/10/93 برگزار گردد.

همچنین مقرر گردید طبق روال هرساله از خانواده های معزز شهدا و جانبازان پیشگامان انقلاب اسلامی شهرستان ری دیدار و از رشادتها و حماسه آفرینی های آنان تجلیل بعمل آید.

در این نشست نواحی چهارگانه شهرستان ری موظف شدند با نواختن زنگ 18 دی در روز چهارشنبه ارزش این روز رستاخیز را برای دانش آموزان یاد آور شوند.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 دي 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 266