En
تاریخ : چهارشنبه 29 بهمن 1399
کد 26972

بابایی: از هیچ حمایتی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای دریغ نمی کنم

بخشدار کهریزک گفت: از هیچ حمایتی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای دست برنمی‌داریم و در این زمینه تمام تمهیدات و هماهنگی‌های لازم به عمل خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی بخشداری کهریزک، امین بابایی در آئین کلنگ زنی زورخانه دانش آموزی در روستای قمصر که با حضور محمدرضا افضلی نیا رئیس آموزش و پرورش بخش کهریزک، معاون تربیت بدنی استان تهران و دیگر مسئولان برگزار شد، با بیان اینکه ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی نماد هویت ایرانی – اسلامی است و از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است اظهار داشت: ورزش پهلوانی و زورخانه‌ای منشا خیر و برکت در جامعه است و حتی در حیطه کمک مومنانه در تمامی شهرستان‌ها اقدامات موثری انجام داده‌ است.

وی با تاکید بر اینکه این ورزش در بین جوانان استقبال کمتر دارد و مهجور مانده است بیان کرد: در صورتی که همان بافت قدیمی ورزش حفظ شود و در کنار آن ورزش باستانی نوین قرار گیرد، می‌توان اقدامات موثری در خصوص جذب جوانان انجام داد، انجام کارهای پژوهشی در این ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی، در شناخت بیشتر و جذب جوانان راه‌گشا است.

بخشدار کهریزک افزود: ورزش پهلوانی و زورخانه ای برای مردم ما فقط یک رشته ورزشی نیست بلکه این رشته به فرموده مقام معظم رهبری یک تاریخ و یک فرهنگ است.

بابایی تصریح کرد: توسعه ورزش در بخش کهریزک نیازمند تحقق برنامه‌های زیرساختی این رشته اصیل ایرانی است که در این زمینه در بخش کهریزک، اقدامات خوبی اعم از بازسازی زورخانه‌ها و تأسیس زورخانه‌های جدید محقق شده است.

وی همچنین ادامه داد: برای افزایش زیرساخت‌های موردنیاز برای پرداخت به ورزش زورخانه‌ای، باید بخش‌های خصوصی و مردمی نیز وارد گود شوند.

بخشدار کهریزک در پایان خاطرنشان کرد: از هیچ حمایتی برای ترویج فرهنگ پهلوانی و توسعه ورزش‌های زورخانه‌ای دست برنمی‌داریم و تمام سعی و تلاش ما حمایت از هیئت‌های فعال بخش کهریزک است که در این زمینه تمام تمهیدات و هماهنگی‌های لازم به عمل خواهد آمد.

انتهای پیام/

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 29 بهمن 1399
  • توسط بخشداری کهریزک
  • تعداد بازدید 13