En
تاریخ : يکشنبه 23 آذر 1393
کد 262

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ری:

شهرستان ری هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب در تحولات سیاسی ایران نقش آفرین بوده است

هدایت الله جمالی پور: در بعد تاریخی این شهرستان با قدمت بیش از 7 هزارسال تمدن، نگین درخشان تاریخ و فرهنگ ایران است.و تنها شهری است که از همه ی اداوار تاریخی درآن اثریافت می شود وخود نیز سه دور پایتختی ایران را در دوران مادها ،سلجوقیان و آل بویه در کارنامه ثبت کرده است. اما اینها هیچگاه مورد توجه در گذشته قرار نگرفته است و بخش عظیمی از آن تخریب یا در حال تخریب است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری،هدایت الله جمالی پور معاون استاندار فرماندارویژه شهرستان ری درنشست مشترک معاونین سیاسی انتظامی فرمانداری ها و بخشداران تابعه استان تهران که با حضور صالحی امیری مشاور رئیس جمهوری و رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران ،شهاب الدین چاوشی معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران ، یوسفی مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری در فرمانداری ری برگزار شد، طی سخنانی ضمن خیر مقدم به حاضرین در جلسه با اشاره به پیشینه کهن و تاریخی شهرستان ری در خصوص ظرفیت های شهرستان ری اظهار داشت:  شهرستان ری در همه ی ابعاد به ویژه ابعاد تاریخی ،مذهبی،سیاسی،امنیتی، صنعتی وکشاورزی واقعا یک شهرستان ویژه و منحصر به فرد است و ما در کشور کمتر شهرستانی را داریم که همه ی ویژگیهای این شهرستان را در خود جای داده باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: در بعد مذهبی نیز شهر ری به واسطه قرار داشتن بارگاه مطهر امام زادگان واجب التعظیم از منزلت خاصی نزد شیعیان برخوردار است و هرساله هزاران نفر زائر برای زیارت قبور این امام زادگان به این شهر عزیمت می کنند و در مناسبت های مختلف مذهبی اعم از شب های قدر و ایام محرم و صفر این شهرستان پذیرای دلباختگاه و دوستداران خاندان اهل بیت عصمت و طهارت می باشد.

فرماندار ویژه شهرستان ری خاطر نشان کرد :در بعد سیاسی نیز شهرستان ری هم قبل از انقلاب و هم بعد از انقلاب  در تحولات سیاسی ایران نقش آفرین بوده است و لذا خلق حماسه 18 دی سال 1357و تقدیم چهار شهید والامقام در شتاب بخشیدن به پیروزی انقلاب بسیار موثر بوده بعد از انقلاب هم این شهر در مسائل سیاسی، پایگاه تحولات سیاسی کشور بوده و هم در دوران دفاع مقدس  با تقدیم 10500 شهید آزاده و جانباز پیشتاز بوده و در جهت حفظ و پاسداری از ارزشهای انقلاب و ارمانهای حضرت امام ره با تمام توان حضور چشمگیر داشته است.

معاون استاندار تهران با اشاره به ویژگی های امنیتی شهرستان ری افزود : در بعد امنیتی هم شهرستان ری به خاطر استقرار سه زندان مهم کشور در آن از حساسیت خاص و ویژه ای برخوردار است.

وی جایگاه شهرستان ری را از بعد صنعتی، دامپروری و کشاورزی مهم برشمرد و افزو: شهرستان ری  در بخش صنعتی در زمره 10 شهر صنعتی کشور قرار می گیرد شهرک صنعتی شمس آباد را به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی کشور را در خود جای داده است ، در بخش دامپروری شهرستان ری مقام اول تولید شیر و گوشت استان تهران را دارد که این خود بسیار حائز اهمیت است در حوزه کشاورزی هم شهر ری از زمان های بسیار قدیم معروف بود ه و ملک ری و گندم ری  در گذشته زبان زد خاص و عام بوده است.

فرماندارویژه شهرستان ری طی سخنانی از توجه ویژه رئیس جمهور و دولت تدبیر و امید به شهرستان ری قدر دانی نمود و خاطر نشان کرد: رئیس جمهور و وزرای محترم به شهرستان ری عنایت خاص دارند که این موضوع را طی یکسال گذشته در بحث کمک دولت به اصلاح ساختار اداری شهرستان می توان مشاهده کرد. در یک سال گذشته ما به کمک استاندار محترم و مدیران کل استان شاهد اصلاح و ارتقاء ساختار اداری اکثر ادارات شهرستان بودیم که این امر در نحوه خدمت رسانی به مردم تاثیر ویژه ای داشته است.

معاون استاندار تهران در ادامه جلسه ضمن اشاره به وضعیت اقتصادی کشور اظهار داشت: متاسفانه امروز کشور در شرایط اقتصادی خوبی قرار ندارد و درآمدهای نفتی که بودجه کشور بر مبنای آن تنظیم می شود از وضع مناسبی برخوردار نیست و، رونق اقتصادی کشور  هم هرچند رو به بهبود است و از وضعیت منفی به وضعیت مثبت و رشد 3 درصدی رسیده اما قابل اتکا برای دولت نیست. ک این امر وظیفه من و شما را بعنوان مدیران دولتی سخت نموده و تلاش مضاعف را می طلبد تا در هزینه کرد منابع مالی که در اختیار داریم دقت نظر بیشتری نماییم و  محیط سیاسی کشور را به دور از التهاب و هیجانات کاذب  اداره کنیم.

جمالی پور افزود: خوشبختانه  دولت از حمایت های بی شائبه مقام معظم رهبری برخوردار است و  در موضوع هسته ای نیز  علی رغم فشارهای زیاد جریانات سیاسی مقابل دولت همه ی ما حمایت جدی ایشان را شاهد بودیم که جای سپاس و تشکر ویژه دارد و ما همه قدر دان عنایت خاص ایشان هستیم.  

فرماندارویژه شهرستان ری در ادامه با اشاره به  توصیه های موکد رئیس جمهور محترم  به مدیران دولت در خصوص خدمتگزاری بی منت به مردم تصریح کرد: مردم ولی نعمت ما و ما خادم مردم هستیم لذا همه ی توان ما باید در خدمت شایسته و بی منت  به مردم صرف شود. امروز اصلی ترین دغدغه مردم مشکلات اقتصادی و اشتغال است که از گذشته به این دولت به ارث رسیده و لی امروز این دولت باید متاسفانه پاسخگوی آن باشد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 آذر 1393
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 209