En
تاریخ : شنبه 21 دي 1398
کد 20980

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری: مادران درترویج فرهنگ حجاب نقش اساسی دارند

مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری گفت: مادران درترویج فرهنگ حجاب و عفاف درخانواده و جامعه نقش اساسی دارند.
به گزارش دفتر اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری، " بهروز نصیری " در همایش حجاب و عفاف آموزش و پرورش این ناحیه که در کانون فرهنگی، هنری و تربیتی سمیه برگزار شد، افزود: حجاب و عفاف، به عنوان یک دستور دینی از آن جهت که خطابش با زنان است، به نیمی از جمعیت جامعه مربوط می شود و از آن جهت که در تنظیم روابط زن و مرد نقش دارد، به همه افراد جامعه مربوط می شود.
او توضیح داد: حجاب و پوشش اسلامی یکی از اوامر انسان ساز الهی و از احکام حیات بخش اسلام در حیات طیبه است که منطبق بر فطرت بشر و مبتنی بر نیازها و شرایط روانی او و زمینه ساز پویایی و کمال انسانی فرد و جامعه است.
مدیر اداره آموزش و پرورش ناحیه یک شهرری تصریح کرد: آنچه می تواند جامعه را از آسیبهای شوم مصون داشته و حفظ کند، ترویج فرهنگ دقیق عفاف و تبیین ابعاد مختلف آن درجامعه است.
او تاکید کرد: طرح حجاب از طرف مکتب مترقی اسلام، بیانگر آن است که حضور زن را پذیرفته و برای سلامت حضور او، حجاب را مطرح می کند، پس اساس حجاب، حضور مثبت و سازنده زن است .
نصیری درادامه با یاد آوری شهادت مظلومانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش، تصریح کرد: ولایتمداری، بصیرت، شجاعت وخستگی‌ناپذیری از ویژگی‌های مهم و بارز این سردار شهید بود که برای حفظ آرمانها و شعائر اسلام ناب محمدی جان خود را تقدیم کرد.
همایش حجاب و عفاف در کانون فرهنگی، هنری و تربیتی سمیه با حضور مدیر و معاون پرورشی آموزش و پرورش ناحیه یک ری و جمعی از معلمان و فرهنگیان این ناحیه در کانون سمیه شهرری برگزارشد.
  • نوشته شده
  • در شنبه 21 دي 1398
  • توسط آموزش و پرورش ناحیه 1 فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 0