En
تاریخ : سه شنبه 23 مهر 1398
کد 19503

ری آماده خدمات رسانی به بیش از ۲ میلیون نفر در راهپیمایی جاماندگان اربعین

رئیس ستاد اربعین شهرستان ری گفت: برنامه ریزی های لازم به منظور میزبانی از چند ماه گذشته آغاز شده و در این راستا کمیته های تخصصی تشکیل شده است که موجب ایجاد وحدت، انسجام و هماهنگی در ارائه خدمات خواهد شد.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین شهرستان ری، احمد اسماعیلی راد فرماندار و رئیس ستاد اربعین شهرستان ری در نشست خبری ستاد اربعین شهرستان ری با اشاره به اینکه شهرستان ری توفیق میزبانی از زوار کربلا را دارد اظهار داشت: هیچ فضیلتی بالاتر از میزبانی کسانی نیست که راه حق را قبول دارند و امام حسین را به عنوان سرور عدالت جویان دنیا می شناسند، لذا در راستا خدمات رسانی هرچه بهتر به زائران کمیته های هشت گانه تشکیل شده که برای میزبانی مناسب از زائران اربعین حسینی آمادگی دارند.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه شهرستان ری آماده پذیرایی بیش از ۲ میلیون زائر است افزود: برنامه ریزی های لازم به منظور میزبانی از چند ماه گذشته  آغاز شده و در این راستا کمیته های تخصصی  تشکیل شده است که موجب ایجاد وحدت، انسجام و هماهنگی در ارائه خدمات خواهد شد.
فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور گفت: امسال شرایط از سال های گذشته متفاوت است و با توجه به اینکه در شرایط اقتصادی تحریم قرار داریم در نظر داریم با ارئه تسهیلات دسترسی به وسایل نقلیه و پذیرایی حضور ارزشمند زوار حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) را ارج نهیم.
رئیس ستاد اربعین شهرستان ری تصریح کرد: کمیته های فرهنگی، ارزیابی، اطلاع رسانی، امنیتی، ترافیکی و هماهنگ کننده نیز با برنامه ریزی های مناسب و با بررسی آسیب های سال های گذشته آماده خدمت رسانی به زائران هستند.
اسماعیلی راد در ادامه تاکید کرد: با توجه به اینکه سال گذشته این مراسم با کمبودهایی مواجه بوده در حال حاضر با شناسایی کمبودها تعداد سرویس های بهداشتی افزایش یافته و همچنین مقرر شده است که موکب ها تا ساعات پایانی از زائران میزبانی کنند.
وی در پایان گفت: امسال ستاد فرماندهی ارتش در میزبانی از جاماندگان به ستاد اربعین شهرستان ری کمک می کنند و همچنین سازمان اورژانس، آتش نشانی و هلال احمر با استقرار نیروهای خود در طول مسیر پیاده روی، آماده امدادرسانی درصورت وقوع حوادث احتمالی هستند و هلی کوپتر هلال احمر نیز آماده امدادرسانی است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 30