En
تاریخ : سه شنبه 23 مهر 1398
کد 19499

700 نیروی خدمات رسان در ری آماده میزبانی از زائران جامانده اربعین هستند

فرماندار شهرستان ری گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود 2 میلیون زائر در مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در شهرری شرکت کنند که توسط 700 نیروی خدمات رسان و 200 نیروی پشتیبان، میزبانی می‌شوند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین شهرستان ری، احمد اسماعیلی راد فرماندار و رئیس ستاد اربعین شهرستان ری در نشست خبری پیاده‌روی جاماندگان اربعین اظهار داشت: به برکت وجود حرم حضرت عبدالعظیم(ع) افتخار داریم در روز اربعین از زائران جامانده از زیارت کربلا که از میدان امام حسین(ع) تهران تا شهرری پیاده‌روی می‌کنند، میزبانی کنیم.
وی با بیان اینکه کمیته‌های هشت‌گانه تشکیل‌شده است و همه کمیته‌ها با یک هدف مشترک برای خدمتگزاری خوب و میزبانی مناسب از زائران اربعین حسینی آمادگی دارند، افزود: امسال پیش‌بینی می‌شود 2 میلیون زائر در مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین در شهرری شرکت کنند که توسط 700 نیروی خدمات رسان و 200 نیروی پشتیبان، میزبانی می‌شوند.
فرماندار ری گفت: کمیته پشتیبانی بر عهده شهرداری منطقه 20 است که بحث تعبیه موکب‌ها و غرفه‌ها در طول مسیر و ارائه امکانات رفاهی و خدماتی برای زائران، تمهیدات ترافیکی و ... را انجام می‌دهد.
اسماعیلی راد تصریح کرد: کمیته اجرایی ستاد اربعین بر عهده سپاه ناحیه حضرت عبدالعظیم(ع) است که هماهنگی‌های لازم در بحث اجرایی و امنیتی را با حرم مطهر انجام داده‌اند.
وی ادامه داد: کمیته‌های فرهنگی، ارزیابی، اطلاع‌رسانی، امنیتی، ترافیکی و هماهنگ‌کننده نیز با برنامه‌ریزی‌های مناسب و با احصا آسیب‌های سال‌های گذشته آماده خدمت‌رسانی به زائران هستند و در همین راستا تعداد سرویس‌های بهداشتی را افزایش داده و همچنین مقررشده است موکب‌ها تا ساعات پایانی از زائران میزبانی کنند.
معاون استاندار تهران با بیان اینکه باید از ظرفیت این مراسم استفاده کنیم، گفت: به‌منظور معرفی آثار باستانی و مراکز تاریخی ری بروشورهایی تهیه و در روز اربعین بین زائرین توزیع می‌شود که به این وسیله زمینه شناخت پتانسیل‌های شهرستان ری فراهم می‌شود.
وی با بیان اینکه امسال ستاد فرماندهی ارتش نیز در بحث میزبانی از جاماندگان به مجموعه شهرستان کمک می‌کنند، افزود: سازمان اورژانس، آتش‌نشانی و هلال‌احمر با استقرار نیروهای خود در طول مسیر پیاده‌روی، آماده امدادرسانی در صورت وقوع حوادث احتمالی هستند و هلی کوپتر هلال‌احمر نیز آماده امدادرسانی است
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 27