En
تاریخ : سه شنبه 23 مهر 1398
کد 19495

نماز ظهر اربعین در ضلع‌های مختلف حرم حضرت عبدالعظیم(ع) اقامه می‌شود

معاون فرهنگی و امور زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) گفت: برای جلوگیری از ازدحام جمعیت، نماز جماعت ظهر اربعین حسینی(ع) در ضلع‌های مختلف حرم اقامه می‌شود.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد اربعین شهرستان ری، عباس سلیمی معاون فرهنگی و امور زائران حرم حضرت عبدالعظیم(ع) در مراسم گردهمایی موکب‌داران جاماندگان اربعین در حرم عبدالعظیم(ع) اظهار داشت: امسال علاوه بر برگزاری نماز جماعت در داخل حرم، مصلی، شبستان و مسجد جامع برای رفاه حال زائران و جلوگیری از هرگونه ازدحام جمعیت در اضلاع شرقی و غربی نیز اقامه می‌شود.
وی با بیان اینکه حرم حضرت عبدالعظیم(ع) از ساعات آغازین روز شنبه (اربعین حسینی) پذیرای زائران خواهد بود، افزود: برنامه‌های متنوع فرهنگی مذهبی از جمله تلاوت زیارت اربعین، مداحی، سخنرانی مذهبی و قرائت قرآن برای حضور زائران در حرم تدارک دیده شده است.
سلیمی اضافه کرد: امسال تمامی امکانات دولتی و مردمی برای برگزاری هر چه بهتر مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی در شهرستان ری تدارک دیده شده است تا پیام این پیاده‌روی عظیم در اوج امنیت، نظم و آرامش به گوش جهانیان برسد.
معاون فرهنگی آستان حضرت عبدالعظیم(ع) در ادامه به ازدحام بیش از حد جمعیت در روز اربعین و ظرفیت محدود داخل آستان اشاره کرد و افزود: زائران در صورت امکان پس از ورود به شهرری و دیدن گنبد سیدالکریم اگر شرایط ورود به آستان به خاطر ازدحام جمعیت را نداشتند به زیارت از راه دور بسنده کنند.
سلیمی یادآور شد: در روز اربعین پیام پیاده روی فرهنگی، سیاسی و اجتماعی جاماندگان اربعین از اهمیت بسزایی برخوردار است، از همین جهت اگر زائران امکان حضور در حرم سیدالکریم را بخاطر ازدحام جمعیت نیافتند از مسیرهای مشخص شده طی مسیر کنند.
وی با بیان اینکه پیام راهپیمایی اربعین از برگزاری مانورهای نظامی بسیار قوی‌تر و ارزشمندتر است، افزود: امروز تمامی سرویس‌های اطلاعاتی دشمنان نظام اسلامی به عظمت این مراسم اعتراف کرده‌اند.
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 23 مهر 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 16