En
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 19089

امام جمعه شهرری عنوان کرد؛

واقعه کربلا فضایل انسانی را به تصویر کشیده است

امام جمعه شهرری گفت: واقعه کربلا و عاشورا مانند نمایشگاهی است که در طول تاریخ بشریت نظیر ندارد و فضایل انسانی را به نمایش گذاشته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، حجت الاسلام سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله(ع) که در فرمانداری ویژه شهرستان ری برگزار شد، اظهار داشت: کربلا و عاشورا به مثابه دانشگاه است که حضرت سید الشهدا(ع) آن را راه اندازی کرده است.

وی افزود: تحصیل در این دانشگاه و فارغ التحصیلی از آن سعادت دنیا و آخرت را به دنبال دارد.

امام جمعه شهرری گفت: عاشورا مانند کتابی است که دارای مباحث اخلاقی و مذهبی است همانگونه که شهید مطهری از واقعه عاشورا و حادثه کربلا به نمایشگاه تعبیر کرده که تمامی فضایل انسانی و اخلاقی در آن به نمایش در آمده است.

شاهچراغی ادامه داد: نمایشگاه کربلا دارای غرفه های مختلفی نیز می باشد و در طول تاریخ بشریت نظیر و بدیلی ندارد در این نمایشگاه هم فضایل انسانی به نمایش گذاشته شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۱ جنایت در کربلا اتفاق افتاده است افزود: جنایاتی در کربلا اتفاق افتاده که در هیچ جنگی نمونه آن وجود ندارد؛ آتش زدن خیمه‌ها نمونه ای از این جنایات بود.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: در این نمایشگاه خون و جان امام حسین(ع) و یارانش به تصویر کشیده شد و خریدار آن خدا، فروشنده یاران حضرت سیدالشهدا(ع) و بهای آن نیز بهشت است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) وقتی در روز عاشورا با خداوند سخن می‌گوید سراسر ادب و احترام است، مقام رضا و تسلیم اباعبدالله(ع) در برابر خداوند به خوبی قابل رویت است.

وی با بیان اینکه طبق روایت هرچه به ظهر عاشورا نزدیک می شد چهره سیدالشهدا(ع) زیباتر و نورانی تر می‌شد، اظهار داشت: ادب حضرت عباس(ع) و ارادتش به امام حسین(ع) و اصحاب و یارانش بی نظیر است که این ادب از معرفت، شناخت و آگاهی سرچشمه می‌گیرد.

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 شهريور 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 30