En
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398
کد 18757

۲۰۰ میلیارد ریال از اعتبارات روستایی شهرستان ری پرداخت شد

دبیر کار گروه اشتغال استان تهران گفت: ۲۰۰ میلیارد رالش از سهم اعتبارات طرح های روستایی و عشایری شهرستان ری از ابتدای امسال تاکنون پرداخت شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، دهقان معاون کارآفرینی و اشتغال اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ری اظهار داشت: سهمیه این شهرستان از اعتبارات روستایی و عشایری در سالجاری ۳۰۰ میلیارد ریال بود که ۲۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده و ۱۰۰ میلیارد ریال آن تا پایان سال پرداخت می شود.
وی تصریح کرد: این میزان از اعتبارات برای ۱۶ طرح پرداخت شده است.
معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کار استان تهران از پرداخت ۱۵ میلیارد ریال تسهیلات بخش خانگی و روستایی شهرستان ری اشاره کرد و گفت: این میزان تسهیلات مشاغل خانگی به ۱۸۱ نفر از متقاضیان واجد شرایط و با اشتغالزایی ۱۸۲ نفر پرداخت شده است.
وی عنوان کرد: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران نرخ بیکاری استان تهران در سه ماهه اول امسال ۱۰.۱ دهم اعلام شد که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته که ۱۲.۳ دهم بوده  ۲.۲ دهم کاهش پیدا کرده است.
دهقان ادامه داد: این کاهش ناشی از اقدامات دولت در اجرای سیاست های مداخلاتی از قبیل پرداخت تسهیلات روستایی و عشایری، پرداخت سرمایه در گردش، اجرای طرح کارورزی و مشوق های بیمه ای، پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی، پرداخت تسهیلات توسط نهادهای حمایتی و ... حاصل شده است.
وی عنوان کرد: نرخ بیکاری در شهرستان ری نیز ۸.۵ دهم است که نسبت به سایر شهرهای استان موقعیت مناسبی دارد.
معاون کارآفرینی و اشتغال استان تهران به حضور بدون مجوز اتباع بیگانه در شهرستان ری اشاره کرد و گفت: هم اکنون استان تهران دارای ۵۰۰ هزار اتباع بیگانه است و ۲۰۰ هزار نفر از این اتباع در شهرستان ری ساکن هستند که خود عامل مهمی در بیکاری افراد جامعه دارد.
وی ادامه داد: اتباع بیگانه درگذشته  شغل های کم ارزش را انجام می دادند، اما امروزه در مشاغل تخصصی وارد شده که این نوعی خطر و هشدار برای ساکنان استان تهران و شهرستان ری محسوب می شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 مرداد 1398
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 19