En
تاریخ : شنبه 19 مرداد 1398
کد 18730

تعالی جامعه در گرو بهره مندی از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ری در نشست مشترک مسئولان انجمن های فرهنگی و هنری شهرستان ری گفت: اگر جامعه ای از مفاهیم عالیه فرهنگ و هنر خالی شود، آن جامعه دچار زوال می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، سجاد برنجی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان ری با اشاره به اینکه اصحاب فرهنگ و هنر می توانند هدایتگر خوبی برای جامعه باشند، اظهار داشت: صاحبان قدرت و سیاست برای دستیابی به تعالی جامعه باید از ظرفیت اصحاب فرهنگ و هنر بهره ببرند و فضای امنی را برای فعالیت آنان فراهم کنند.
معاون سیاسی فرمانداری ری افزود: هنر غذای روح انسان است و اگر خوراک خوبی به مخاطب داده نشود، غذای مسموم جایگزین غذای سالم می شود.
«سجاد برنجی» از طرح ایجاد گذر فرهنگی در شهرستان ری، بزرگداشت مفاخر ری و جشنواره های فرهنگی و هنری استقبال کرد و افزود: شهرستان ری دارای مشاهیر بسیاری است و این ظرفیت می تواند فرصت خوبی را برای برگزاری جشنواره ها ایجاد کند.
 سید حسن صفوی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ری نیز با اشاره به فعالیت انجمن های متعدد فرهنگی و هنری در شهرستان ری گفت: بسیاری از هنرمندان برجسته کشور از شهرری برخاسته اند و دارای شهرت جهانی و ملی هستند.
وی افزود: حوزه فرهنگ و هنر شهرستان ری به لحاظ نرم افزاری غنی است ولی از نظر امکانات زیر ساختی و سخت افزاری دچار محرومیت هستیم که با هماهنگی بین دستگاهی می توان بسیاری از مشکلات را بر طرف کرد.
در ادامه مسئولان انجمن های هنری و ادبی به بیان دیدگاه های خود پرداختند و خواستار برگزاری جشنواره های متعدد فرهنگی و هنری در سطح ملی، استانی و شهرستانی شدند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 19 مرداد 1398
  • توسط فرهنگ و ارشاد
  • تعداد بازدید 20