En
تاریخ : شنبه 22 دي 1397
کد 16563

فرماندار ری:

مردمی بودن از حلقه‌های مفقوده جامعه امروز است

فرماندار شهرستان ری گفت: مردمی بودن و برای مردم کار کردن از حلقه‌های مفقوده جامعه امروز است اما مرحوم تختی مصداق بارز این ویژگی بود.
هدایت الله جمالی‌پور فرماندار ویژه شهرستان ری در پنجاه و یکمین مراسم سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی که با حضور مسئولان استانی و جمع کثیری از مردم در ابن بابویه شهرری برگزار شد، اظهار داشت:پنجاه و یک سال از زمان فوت تختی می‌گذرد اما روز به روز بر علاقه‌مندان ایشان اضافه می‌شود و نام ایشان بیشتر می‌درخشد.
وی با اشاره به مرام و منش پهلوانی مرحوم تختی عنوان کرد: تختی نه به خاطر قهرمانی و پهلوانی بلکه به خاطر اخلاق‌مداری‌اش در دل مردم دنیا جای دارد. وقتی اسم تختی به میان می‌آید، مردم از گذشت‌ها و خدمات وی به نیکی یاد می‌کنند.
جمالی‌پور با بیان اینکه تنها نام نیک است که از انسان‌ ها به یادگار می ماند، بیان داشت: قهرمانانی داریم که گردنشان بر اثر ازدیاد مدال‌ها خم می‌شود اما به زودی فراموش می‌شوند و جمع محدودی آن‌ها را می‌شناسند.
فرماندار ویژه شهرستان ری در ادامه تصریح کرد: خیلی از ابعاد تختی هنوز هم گفته نشده است. اگر تکلیف طرح تاریخ شفاهی ورزش به سرانجام برسد، ابعاد بیشتری از شخصیت تختی برای مردم روشن می‌شود.
وی افزود: مادیات برای دوره محدودی به درد ما می‌خورد و این درسی است که قهرمانان باید از مرحوم تختی یاد بگیرند. جاذبه تختی به قدری است که امروز حتی نوجوان‌ها را هم به این مراسم کشانده است.
جمالی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: مردمی بودن و برای مردم کار کردن از حلقه‌های مفقوده جامعه امروز است اما مرحوم تختی مصداق بارز این ویژگی بود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 22 دي 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 10