En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 15099

معاون سیاسی انتظامی فرماندار ری:

استقرار اداره تعزیرات در فرودگاه امام (ره) ضروری است

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار شهرستان ری گفت: با توجه به حساسیت و موقعیت فرودگاه امام خمینی (ره) بعنوان یکی از مبادی ورودی و خروجی قاچاق کالا و ارز تهران، استقرار اداره تعزیرات در این فرودگاه بین المللی ضروری است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، مجتبی خانجانی روز سه شنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: در صورتی که تا روز یکشنبه (24 تیرماه) مشکلات ناشی از استقرار این نهاد قضایی در فرودگاه امام خمینی (ره) حل نشود، تمام عواقب آن بر عهده مسئولان فرودگاه خواهد بود.
معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری ویژه شهرستان ری خاطر نشان کرد: فرودگاه امام خمینی (ره) در حوزه شهرستان ری قرار دارد و استقرار اداره تعزیرات حکومتی در این محل از اولویت های فرمانداری بوده و باید هر چه سریعتر در این زمینه اقدام شود.
نماینده حراست فرودگاه امام خمینی (ره) نیز در مورد تاخیر استقرار اداره تعزیرات در فرودگاه گفت: با توجه به گنجایش سالانه 6 میلیون نفری فرودگاه امام (ره)، 9 میلیون نفر تردد می کنند که با این حجم زیاد از مسافر با کمبود فضا مواجه هستیم.
علی روحی اظهار داشت: سیاست های سیستم هوانوردی از طریق سازمان هواپیمایی کشور اعمال می شود و دستورات لازم در این زمینه باید ابلاغ شود.
سالانه در حدود 9 میلیون مسافر از فرودگاه امام (ره) با 40 شرکت هواپیمایی به بیش از 60 مقصد بین المللی پرواز می کنند که حجم کشفیات قاچاق کالا در این فرودگاه برابر با کشفیات در کل فرودگاه های کشور است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 40