En
تاریخ : دوشنبه 27 فروردين 1397
کد 14459

استاندار تهران:

40 میلیارد ریال برای توسعه فضای سبز شهرری اختصاص می یابد

استاندار تهران گفت: 40 میلیارد ریال برای توسعه جنگل کاری و توسعه فضای سبز حاشیه ای ری اختصاص می یابد.
محمد حسین مقیمی روز دوشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران که در فرمانداری شهر ری برگزار شد، اظهار کرد: در ابتدای این جلسه در خصوص آمایش سرزمینی و اینکه جهت دهی توسعه شهرستان ری به چه صورت باشد، مواردی مطرح و بحث شد.
وی با بیان اینکه در این جلسه مشکلاتی در بخش های پسماند زباله، فاضلاب، هوا، واحد های فعال صنعتی و پسماندها صنعتی مطرح و مورد بررسی قرار گرفت، ادامه داد: امیدواریم در بازه زمانی 3 تا 4 سال آینده تمام پسماندها تصفیه و در بخش های صنعت، کشاورزی و فضای سبز استفاده شود.
وی تصریح کرد: یکی از برنامه های دیگر ما ساماندهی پسماند های شهری آراد کوه است که می بایست با طرح های ساماندهی شهرداری تهران بتوان به مرحله اجرا در آورد.
استاندار تهران همچنین در خصوص طرح های توسعه ای فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: امسال 3 تا 4 طرح فرودگاهی به بهره برداری می رسد و سعی داریم تا با توسعه و راه اندازی ترمینال سلام در فرودگاه، حجاج بیشتری را اعزام کنیم.
مقیمی افزود: در حال حاضر طرح توسعه ای فرودگاه با جدیت در حال انجام بوده و اجرای منطقه ای ویژه اقتصادی در فرودگاه پیش از گذشته مورد توجه است.
وی به برنامه های فرهنگی و هنری ری نیز اشاره کرد و گفت: دراین جسله مقرر شد تا یک مجتمع هنری در ری احداث و همچنین 2 کتابخانه نیز مرمت و بازسازی شود.
** فضای سبز شهرها باید به 15 متر مربع برسد
استاندار تهران افزود: یکی از برنامه های ما توسعه فضای سبز شهرهای کمتر از 15 مترمربع است و در این خصوص اعتباراتی به منابع طبیعی تخصیص یافته تا بتوان منشاء ریز گردها در شهرستان های استان را شناسایی کرد.
وی ادامه داد: در این طرح برای سال نخست 40 میلیارد ریال اعتبار به شهرستان ها اختصاص می یابد که در این صورت 25 درصد پروژه به انجام می رسد.
به گفته وی احداث یک مجموعه فرهنگی چند منظوره در روستاها بالای 2 هزار نفر جمعیت و یک مجموعه فرهنگی در شهر ری از محل در آمد مالیات بر ارزش افزوده و با کمک سازمان برنامه و بودجه استان از دیگر مصوبات این جلسه بود.
شهرستان ری (به مرکزیت شهرری) با جمعیتی بیش از 860 هزار نفر از مهمترین شهرستان مذهبی و سیاسی استان تهران است که دارای چهار شهر شهرری، باقرشهر، کهریزک و حسن آباد و چهار بخش مرکزی، کهریزک، فشاپویه، خاوران و قلعه نو است.
شورای برنامه ریزی و توسعه استان تهران و کمیته برنامه ریزی شهرستان ری روز دوشنبه با حضور مقیمی استاندار تهران، جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، علیجانی زمانی، ذوالقدر، نجفی و میرزایی نماینده های تهران در مجلس شورای اسلامی و معاونان استاندار تهران و جمعی از روسای ادارات شهرستان ری در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 27 فروردين 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 51