En
تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396
کد 14258

به مناسبت هفته درختکاری؛

3000 اصله نهال در شهرک مسکن مهر کهریزک غرس شد

سه هزار اصله از انواع درختان سازگار با اقلیم منطقه امروز - سه شنبه - با حضور جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری و جمعی از مسئولان و مردم محلی در شهرک مسکن مهر کهریزک غرس شد.
فرماندار ویژه شهرستان ری در این مراسم با بیان اینکه فرهنگ درختکاری یکی از سنت های حسنه اسلامی است که متاسفانه در طول سالیان گذشته در میان مردم کمرنگ شده است، تاکید کرد: نهضت کاشت نهال و صیانت از آن باید در میان مردم به عنوان فرهنگ ایرانی و اسلامی نهادینه شود تا بدین صورت کمی از آلودگی های زیست محیطی حاصل از تکنولوژی های نوین کاسته شود.
هدایت الله جمالی پور ادامه داد: مردم باید به این سطح از آگاهی برسند که کاشت درخت و صیانت از آن باعث پایین آمدن مرگ و میرهای ناشی از آلودگی های زیست محیطی شده و در سلامت خودشان تاثیر مسقیم دارد.
وی هفته منابع طبیعی و روز درختکاری را فرصت مغتنمی برای ادای دین شهروندان به محیط زیست عنوان کرد و افزود: ساکنان شهرها و روستاها با کاشت درخت و نگهداری از آن می توانند دین خود را نسبت به محیط زیست در این روز ادا کنند.
شهردار کهریزک در ادامه این برنامه گفت: مدیریت شهری کهریزک با توجه به اینکه شهرک مسکن مهر سرانه فضای سبز ندارد در هفته درختکاری اقدام به ایجاد 13 هزار متر مربع فضای سبز در این شهرک کرده است تا بدین صورت سرانه فضای سبز مسکن مهر کهریزک که 2 هزار نفر جمعیت دارد به حدود شش و نیم متر مربع برسد.
اسماعیل نعمت زاده ادامه داد: شهرداری کهریزک به مناسبت هفته منابع طبیعی و در جهت بالا بردن سرانه فضای سبز این شهر جنوبی تهران بوستان باغ توتی را در محله کریم آباد به مساحت هشت هزار متر مربع، بوستان محله صادق آباد را به مساحت یک هزار و 200 متر مربع به بهره برداری خواهد رساند.
وی با بیان اینکه سرانه فضای سبز شهر کهریزک در حال حاضر 18 متر مربع است، عنوان داشت: مدیریت شهری کهریزک امروز کلنگ بوستان 22 هزار متر مربعی مشاهیر در منطقه قلعه شیخ را خواهد زد و در ادامه نیز به دنبال جنگل کاری در 18 هکتار از اراضی پیرامونی کهریزک است که در صورت محقق شدن این امور تا پایان سال 97 سرانه فضای سبز کهریزک به 23 متر خواهد رسید.
در این مراسم 500 کاکتوس، 500 کاور همیار فضای سبز و یک هزار و 500 بروشور طریقه نگهداری و اهمیت فضای سبز و درختان در جهت فرهنگ سازی در میان دانش آموزان منطقه توزیع شد.
مراسم درختکاری در شهرک مسکن مهر کهریزک امروز(سه شنبه) با حضور جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، توکلی بخشدار و نعمت زاده شهردار کهریزک، جمعی از مسئولان شهرستان ری و مردم محلی برگزار شد.
در ایران، روز 15 تا 22 اسفند ماه به عنوان “هفته منابع طبیعی” نامگذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی 15 اسفند “روز ‌درختکاری‌” است.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 51