En
تاریخ : سه شنبه 15 اسفند 1396
کد 14255

فرماندار ری در همایش دهیاران تهران:

روستا‌ها سرمایه ملی هستند و باید توسعه یابند

فرماندار ویژه ری گفت: ما باید از اراضی ملی حفاظت کنیم و اجازه ندهیم که در محیط ما ساخت و ساز غیرمجاز صورت بگیرد، اگر در بخشی ساخت و ساز غیرمجاز صورت بگیرد، همه باید پاسخگو باشیم.
هدایت اله جمالی‌پور فرماندار ویژه ری در همایش دهیاران استان تهران که در حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار شد اظهار کرد: به لطف نظام جمهوری اسلامی و تلاش دولتمردان در ۴ سال گذشته در حوزه توسعه روستایی، روز به روز شاهد این هستیم که چهره‌ روستاها از عقب‌افتادگی به سمت توسعه حرکت کند  و اقدامات مثبتی در حوزه عمرانی در حال شکل‌گیری می‌باشد.
معاون استاندار تهران گفت: به مدد حمایت دولت و مجلس، رونق جدیدتری در روستاها شکل گرفته و اعتبارات خوبی به روستاها هدایت شد. این اعتبارات بسیاری از عقب‌افتادگی‌های روستاها در ۳۰ سال گذشته را جبران کرده است و امروز چهره روستاها نسبت به گذشته بهبود پیدا کرده اما ای کاش این اقدامات را در سال‌های گذشته انجام می‌دادیم تا مردم از روستاها خارج نشوند.
وی افزود: امیدواریم که روستاها به اوجی که در دهه ۵۰ و ۶۰ داشتند، بازگردند، دغدغه استاندار تهران هم تغییر اساسی چهره‌ روستاها برای زیست مردم است. امیدوارم بتوانیم حاشیه شهرها را خالی کنیم و مردم را به روستاها هدایت کنیم.
جمالی‌پور جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز را دغدغه دیگر استاندار عنوان کرد و ادامه داد: ما باید از اراضی ملی حفاظت کنیم و اجازه ندهیم که در محیط ما ساخت و ساز غیرمجاز صورت بگیرد، اگر در بخشی ساخت و ساز غیرمجاز صورت بگیرد، همه باید پاسخگو باشیم.
وی همچنین عنوان کرد: دهیاران به محدوده‌شان توجه نکنند و هر موضوعی را به فرمانداری اطلاع دهند. این‌ها سرمایه ملی می‌باشد و ما نباید اجازه ساخت و ساز را بدهیم.
فرماندار ری بیان کرد: هر دهیاری باید یک سند مبتنی بر برنامه‌های بالادستی بنویسد، فرمانداری و حوزه معاونت عمرانی هم باید در این امر کمک کند همچنین دهیاران باید بتوانند برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی و عمرانی را اجرا کنند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 15 اسفند 1396
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 19