En
تاریخ : دوشنبه 18 دي 1396
کد 13667

حضور پرشور مردم در پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی

پنجاهمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی صبح امروز یکشنبه با حضور معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان ، فرماندار ویژه شهرستان ری و انبوهی از ورزشکاران و علاقمندان به جهان پهلوان تختی در ابن بابویه شهرری برگزار شد.
خیابان های منتهی به قبرستان ابن بابویه در شرق شهرری در 17 دیماه دارای ترافیک سنگینی بود و شلوغی این محدوده در این روز خاص نشان از حضور جمعیت زیادی را در کنار مرقد جهان پهلوان تختی را داشت.
این مراسم که از ساعت 9 صبح همچون سال های گذشته در قبرستان ابن بابویه شهرری با حضور جمع کثیری از مردم برگزار شد؛ میزبان حسن خلیل آبادی، محمد جواد حق شناس و حجت نظری اعضای شورای شهر تهران، رضایی رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران، رضا گل محمدی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران، سرتیپ جمشید فولادی مدیر تربیت بدنی ارتش، صفوی شهردار منطقه 20 ،محمد نصیری پیشکسوت وزنه برداری، علی اکبر حیدری پیشکسوت کشتی، خیرالله امیری از همدوره ای های تختی، علی بیات سرپرست تیم ملی کشتی آزاد، بهنام ابوالقاسم پور، آرش میراسماعیلی قهرمان سابق جودو جهان، تمهیدی معاون سیاسی امنیتی فرمانداری شهرری، کیانوش گرامی بازیگر سینما و تلویزیون بود و این مهمانان یکبار دیگر علاقه و ارادت خود را به جهان پهلوان تختی اسوه جوانمردی و اخلاق نشان دادند.
** نمایشگاه عکس تختی برگزار شد
برگزاری نمایشگاه عکس و خاطرات این ورزشکار نامی کشور در حاشیه این مراسم و در کنار مرقد پهلوان تختی، هجمه ای وسیع از حضور مردم را ایجاد کرده بود و جوانانی که با این پهلوان اسطوره ای غرابتی هم نداشتند؛ دائما جویای زندگی وی بودند و همدوره های وی که روزگاری را با این پهلوان سپری کرده بودند به بیان خاطرات خود می پرداختند.
در این نمایشگاه که متشکل از چهار غرفه بودآلبوم عکس ها جهان پهلوان تختی، خاطرات و زندگینامه او را به عرضه نمایش گذاشته بودند.
علاوه بر این در چادری که برای برگزاری پنجاهمین سالگرد جهان پهلوان تختی برپا کرده بودند سخنرانان و مهمانان متعدد کشوری و استانی و هم دوره های این پهلوان نامی حضور داشتند و هر کس با توجه به تفکر و عقیده اش به بیان خصوصیات پهلوانی تختی می پرداختند.
در گوشه ای دیگر از این مراسم مرشدی که اذهان و خاطرات را به سال های دور می برد، نوای جوانمردی و رشادت پهلوانی را در حاشیه مردقد ایشان طنین انداز می کرد و تمامی حاظران ناخودآگاه به مریدان و جوانمردان سر تعظیم فرو می آوردند.
** حضورجوانان در پنجاهمین سالگرد تختی بسیار چشمگیر بود
حضور پرشور جوانان در این مراسم و گرفتن عکس های یادگاری با بنرهای جهان پهلوان تختی نشان داد که رویکرد و منش جهان پهلوان تختی در یادها زنده است و این منش می تواند به خوبی در بین جوانان ترویج پیدا کند.
حضور نسل هایی که هیچگونه تجربه و خاطره ای از جوانمردی این مرد تاریخ ساز ندارند، تامل برانگیز است، نوجوانان و جوانانی 15 تا 20 و چند ساله که در بین جمعیت بیش از همه، رخ می نمایند، به راستی که جوانمردی تنها با نام تختی زنده می ماند.
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز/ مُرده آنست که نامش به نکویی نرود(نبرند)
نام او تنها با تعداد کشتی ها و مدال هایش در اذهان نماند بلکه علت جاودانگی او ایستادگی در برابر ظلم و استقامت در افکارش بود.
او ایستاده مرد تا به دیگر ورزشکاران اعلام کند که ورزش و انسانیت دو سوی یک مکتبند و ورزشکار باید نسبت به مردم و کشورش احساس وظیفه کند.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 18 دي 1396
  • ساعت 17
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 37
نظرات شما
captcha refresh