En
تاریخ : سه شنبه 19 دي 1396
کد 13647

شناسایی کودکان کار؛گامی جهت رفع ناهنجاری های اجتماعی شهر کهریزک

در راستای کاهش معضلات اجتماعی شهر، شناسایی کودکان کار کهریزک در دستور کار اکیپ واحد آسیب های اجتماعی شهرداری قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کهریزک؛ داریوش خطیر با اعلام این خبر گفت: یکی از چشم اندازهای کمیته  کاهش آسیب های اجتماعی شهرداری کهریزک، ارائه خدمات به کودکان کار و ایجاد شرایط مطلوب جهت بازگرداندن آنها به چرخه تحصیل است به همین منظور در یک طرح ضربتی تمامی فضاهای عمومی شهر که از دیرباز پاتوق فعالیت کودکان کار بوده است، بازدید و کودکان زیر18 سال فعال در عرصه های مختلف دستفروشی، تکدی گری، زباله گردی و... شناسایی شدند.
مسئول واحد خدمات شهری اظهار داشت: پس از اجرای طرح اولیه شناسایی کودکان کار، راهکارهای مناسب جهت بازگشت کودکان به چرخه تحصیل و زندگی معمولی پیش بینی و پس از تصویب به مرحله اجرا درمی آید.
وی خاطرنشان کرد: کمیته آسیب های اجتماعی کمتر از یک ماه است که بر اساس تاکید شهردار کهریزک به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه خدمات شهری  فعالیت خود را آغاز کرده است و در این مدت زمان کوتاه توانسته است رسالت خود را در راستای هم افزایی جهت پیشگیری از وقوع ناهنجاری های اجتماعی، شناسایی مهره های اصلی آسیب های اجتماعی در شهر را به خوبی ایفا کند و رفع معضلات و جلوگیری از بروز مجدد آسیب ها را به عنوان گام سوم در دستور کار خود دارد.
خطیر اظهار داشت: اطلاع رسانی صحیح به شهروندان و برپایی کارگاه های آموزشی برای شهروندان می تواند نقش خانواده ها را در کاهش آسیب های اجتماعی و مداخله جهت پیشگیری، کنترل و رفع معضلات اجتماعی شهر پررنگ تر کند.
وی از شهروندان خواست تا درصورت مشاهده فعالیت کودکان کار، نشانی مورد نظر را به نیروهای واحد آسیب های اجتماعی اطلاع رسانی کنند تا اقدامات لازم جهت رفع این ناهنجاری اجتماعی صورت بگیرد.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 19 دي 1396
  • ساعت 12
  • توسط شهرداری کهریزک
  • تعداد بازدید 28
نظرات شما
captcha refresh