En
تاریخ : دوشنبه 13 آذر 1396
کد 13259

فرماندار ری:

مقررات ملی مسکن و ساختمان سازی باید مورد بازنگری قرارگیرد

فرماندار ویژه شهرستان ری با اشاره به اینکه ایران روی گسل های فعال زلزله قرار دارد تاکید کرد: مقررات ملی مسکن و اصول ساختمان سازی در کشور باید مورد بازنگری جدی قرارگیرد.
هدایت الله جمالی پور معاون استاندار تهران و فرماندار ویژه شهرستان ری،روز چهارشنبه در نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی با عنوان «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» افزود: مردم اثرات ساخت خانه های ارزان قیمت و غیر استاندارد را در زلزله های اخیر دیدند و اگر اطلاع رسانی خوبی انجام شود، دیگر شاهد مرگ و میرهای بالا در این گونه حوادث نخواهیم بود.
وی با تاکید بر اینکه باید اطلاعات مردم در خصوص اقدامات لازم در زمان وقوع زلزله و قبل از آن بالا برود اظهار کرد: بسیاری از تلفات و خسارت ناشی از زلزله در کشور به دلیل عدم آگاهی مردم در خصوص نوع پناه گرفتن و اقدامات اولیه در زمان وقوع زلزله است.
جمالی پور تجهیزات و امکانات پیش بینی شده شهرستان ری را برای مواقع بروز زلزله مانند سایر نقاط کشور ضعیف ارزیابی کرد و افزود: امکانات سخت افزاری کشور با توجه به اینکه ایران روی خط زلزله قرار دارد متناسب با نیازهای کشور نیست.
وی یادآور شد: بالا بردن آگاهی مردم در حوزه مقاوم سازی ساختمان، امداد رسانی و نحوه پناه گرفتن بهترین روش های پایین آوردن خسارات و تلفات زلزله در کشور است.
نوزدهمین مانور زلزله و ایمنی با عنوان «مدرسه ایمن، جامعه تاب آور» روز چهارشنبه با حضور جمالی پور فرماندار ویژه شهرستان ری، صفوی شهردار منطقه 20 و جمعی از دانش آموزان و معلمان در مجتمع آموزشی آیت الله غیوری شهرری برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آذر 1396
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 42
نظرات شما
captcha refresh