En
تاریخ : چهارشنبه 14 آذر 1397
کد 16241

کوره های زغال سوزی غیرمجاز در فشافویه تخریب شد

به گزارش روابط عمومی فیض الله امامی بخشدارفشافویه گفت : ۳۲ کوره زغال سوزی غیر مجاز واقع در اراضی کشاورزی این بخش تخریب و این اراضی رفع تصرف شد.
فیض اله امامی  افزود : تعداد زیادی کوره زغال سوزی در اراضی کشاورزی منطقه فشافویه فعالیت می کنند . تصمیم بر این شد که با همکاری محیط زیست شهرستان و دهیاری و شورای اسلامی روستای خانلق کوره های زغال سوزی غیرمجاز در محدوده این روستا تخریب گردد و به صاحبان دیگر کوره ها نیز مهلت قانونی داده شود که در مدت تعیین شده چوب های تخلیه شده در محل را جمع آوری و زغال های موجود در کوره ها را بارگیری کنند .
بخشدارفشافویه افزود : پس از پایان مهلت قانونی داده شده از سوی محیط زیست شهرستان ری و بخشداری فشافویه طبق دستور مراجع قضایی اقدام به تخریب و خلع ید این کوره ها میشود و عواقب بعدی آن بر عهده صاحبان و بهره برداران خواهد بود .
امامی افزود : در این راستا و در شروع این طرح، محیط زیست شهرستان ری با دستور قضایی و همکاری بخشداری و دهیاری روستای خانلق اقدام به رفع تصرف و خلع ید کوره های زغال سوز واقع در اراضی کشاورزی در روستای خانلق و کیقباد کرد . این کار تا رفع تصرف اراضی کشاورزی و تخریب تمامی کوره های زغال سوزی درفشافویه ادامه دارد زیرا همه این کوره ها در اراضی کشاورزی فعالیت دارند.
▪فیض اله امامی در پایان ضمن تشکر از محیط زیست شهرستان ری ، حوزه قضایی و کلانتری-فشافویه ، دهیاری و شورای اسلامی روستای خانلق و خبرنگارآوا ی ری از مردم خواست در صورت مشاهده هرگونه تصرف غیر قانونی اراضی کشاورزی یا بروز حریق در عرصه های منابع ملی با محیط زیست شهرستان و بخشداری فشافویه تماس بگیرند.


  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 14 آذر 1397
  • توسط شهرداری حسن آباد
  • تعداد بازدید 6