En
تاریخ : پنجشنبه 21 تير 1397
کد 15104

بازديد نمايندگان مجلس و مسئولان شهرستان ري از مناطق صنعتي وكارخانه قند كهريزك

بازدید نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهر تهران؛ فرماندار شهرستان ری، شهردار کهریزک و جمعی از مدیران شهرستان از مناطق صنعتی کهریزک و کارخانه قند انجام شد. 
 به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کهریزک؛ مهندس نعمت زاده با اعلام این خبر گفت: در بازدیدی که با حضور جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فرماندار ری برگزار شد؛ مشکلات فعالان صنعتی و تولید کنندگان مناطق صنعتی کهریزک مورد بررسی میدانی‌قرار گرفت. 
شهردار کهریزک در ادامه افزود: در این مراسم ابتدا هیئت بازدید کننده به کارخانه تولیدی کفش پیام رفته و از نزدیک در جریان مشکلات و معضلات تولید کنندگان داخلی در خصوص نوسان قیمت مواد تولیدی، عدم رونق بازار فروش و... قرار گرفتند و مقرر شد در راستای تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالای ایرانی تسهیلات و تدابیر لازم را در خصوص کاهش معضلات تولید کنندگان ارائه دهند.
در ادامه این بازدید، نمایندگان مجلس به همراه مسئولان شهرستان ری و شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کهریزک از کارخانه قدیمی قند کهریزک بازدید کردند.
شهردار کهریزک در جمع بازدید کنندگان به اهمیت تاریخی کارخانه قند اشاره کرد و گفت: این کارخانه اولین کارخانه قند کشور است که ارزش تاریخی دارد و شهرداری کهریزک به عنوان متولی حقوقی شهر برای حفظ و احیای این اثر تاریخی و تبدیل آن به یک مرکز گردشگری از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود.
بر اساس پیشنهاد شهردار کهریزک مقرر شد با حضور فرماندار ری از مالکان خصوصی کارخانه قند و مسئولان و میراث فرهنگی جهت تعیین و تکلیف این مجموعه تاریخی دعوت بعمل آید تا با حفظ حقوق شخصی مالکان تدابیر لازم برای رونق و احیای این مکان به یکی از تفرجگاه های تاریخی جنوب استان تهران به کار گرفته شود.
 
 
  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 21 تير 1397
  • توسط شهرداری کهریزک
  • تعداد بازدید 16