En
تاریخ : چهارشنبه 20 تير 1397
کد 15102

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری:

۱۲۰مرکز قرآنی و ۲۵۰مبلغ فعال در شهرری

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری با بیان اینکه ۴۰ موسسه قرآنی و ۸۰ خانه قرآنی در شهرری فعال هستند، تصریح کرد: در خانه قرآنی آموزش قرآن داریم ولی تربیت مربی نداریم اما موسسات قرآنی دامنه فعالیت گسترده تری دارند مکان مشخصی دارند و بحث تفسیر خیلی مورد توجه است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، کنگرلو با اشاره به اینکه ثبت نام مبلغین در سامانه سجام صورت می گیرد، گفت: در شهرری ۴۰۰نفر در سامانه سجام ثبت نام کرده اند و ۲۵۰ نفر آنها مبلغ فعال هستند که ۶۰ نفر از این مبلغین زن هستند.
وی با بیان اینکه اعزام مبلغین فقط از طریق سامانه صورت می گیرد، افزود: تعدادی از روحانیون مستقر هستند که به روستاها اعزام می شوند که از آنها پشتیبانی می کنیم. روحانیون مستقر در شهرری سال گذشته ۱۸ نفر بوده که در طی یازده ماه گذشته به ۳نفر افزایش به ۲۱ روحانی مستقر رسیده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ری در ادامه تصریح کرد: هیئات مذهبی در سامانه طوبی ثبت می شوند که بایستی روحانی، رابط فرهنگی و مداح هیئت در این سامانه معرفی شوند و تا کنون ۶۰۰ پرونده در شهرری وارد سامانه شده است.
کنگرلو با اشاره به وظایف ۱۶ کمیته شورای هیئات، اضافه کرد:  هر سال هیئت ها فقط در ماه محرم جلسه داشتند اما اکنون این جلسات را به طور فصلی برگزار می کنیم و موضوعاتی مثل آسیب های عزاداری و ساماندهی، نظارت و ارزیابی مراسم عزاداری مورد بررسی قرار می گیرد.
وی با بیان اینکه در ادارات نیز آموزش کارکنان را داریم، گفت: آموزش دوره های مهدویت، اخلاق اداری و فِرَق انحرافی را در فرمانداری ری برای کارکنان برگزار کردیم و ۱۰برنامه آموزشی پیشگیری از اعتیاد در مساجد و همچنین آموزش های فرهنگی آموزشی در مدارس برگزار می شود.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 تير 1397
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 25