En
تاریخ : شنبه 1 آبان 1400
کد 29112

عامل انتشار بوی نامطبوع در فشافویه شهرستان ری شناسایی شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: عامل انتشار بوی نامطبوع در بخش فشافویه ۲ واحد تولیدی هیدروکربن و یک کارخانه تولید شیرخشک بود که شناسایی شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، علیرضا فاضلی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری با بیان اینکه برای واحدهای متخلف اخطاریه زیست محیطی صادر شد، اظهار داشت: این واحدها اگر در آینده موارد زیست محیطی را رعایت نکنند و به انتشار بوی نامطبوع در منطقه ادامه دهند به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه بوی نامطبوع این واحدهای تولیدی به خصوص در ساعات پایانی شب موجب آزار ساکنان بخش حسن آباد فشافویه می شد، افزود: گزارش های مردمی زیادی در خصوص انتشار بوی نامطبوع در یک ماه گذشته به اداره محیط زیست ارسال شد که در نهایت ۲ تیم بازرسی به منطقه اعزام شدند.

فاضلی اضافه کرد: کارشناسان محیط زیست پس از حضور در محل و بازرسی در ساعات مختلف موفق به کشف این واحدهای متخلف در ساعات پایانی شب شدند که در نهایت صاحبان این صنایع به اداره محیط زیست احضار شدند.

وی با بیان اینکه اخطارهای زیست محیطی لازم به مالکان این صنایع در خصوص اصلاح روند تولید و استفاده از فیلترهای نوین به مالکان داده شد، ابراز کرد: اداره محیط زیست در صورت عدم رعایت مسائل زیست محیطی موظف است این مالکان این واحدهای تولیدی را به مراجع قضایی معرفی نماید.

این مسئول یادآور شد: اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری به دنبال سنگ اندازی در کارکرد واحدهای تولید نیست ولی هر موضوعی که بخواهد محیط زیست و جان مردم را به خطر بیاندازد و یا موجب آلودگی محیط زیست شود خط قرمز این اداره است.

فاضلی یادآور شد: افزون بر این سه واحد تولیدی چندین واحد متخلف نیز در حوزه های مختلف مرتکب تخلف زیست محیطی شده اند که به زودی برای آنان نیز اخطاریه صادر خواهد شد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 1 آبان 1400
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 2